S.P. Czaplinek - ul.Słoneczna 27

Nauczanie zdalne dla klas 7 i 8

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli, w którym podsumowaliśmy inicjatywy realizowane w obszarze cyfryzacji szkół oraz działania podjęte przez MEN w związku z pandemią koronawirusa.

W publikacji znajdą Państwo m.in. aktualny opis funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej epodreczniki.pl oraz wykaz materiałów i stron internetowych przydatnych do nauki online. Materiał przybliża także projekty szkoleniowe dla nauczycieli w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych oraz inne projekty realizowane w obszarze cyfryzacji szkół, takie jak program „Aktywna tablica” czy Ogólnopolska Sieć Edukacyjna. W publikacji znalazły się ponadto rekomendacje dotyczące wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z Informatorem oraz proszę o przekazanie go pracownikom Państwa placówki. Mam nadzieję, że informacje zawarte w publikacji będą wsparciem w kształceniu na odległość. 

Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli załączam do wiadomości. Jest on również dostępny na stronie internetowej MEN oraz epodreczniki.pl w zakładce Kształcenie na odległość.

Z wyrazami szacunku

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

 

Załączniki:

Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli – działania MEN na rzecz cyfryzacji edukacji – plik word

Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli – działania MEN na rzecz cyfryzacji edukacji – plik pdf

 

Informator MEN

06 maja 2020
Media Społecznościowe

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

W kilku słowach o tym co robimy

Strona powstała w celu przekazywania informacji uczniom klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Czaplinku na czas przerwy w normalnym funkcjonowaniu szkoły spowodowanej wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemią koronawirusa

Strona działa od 23.03.2020 do czasu przywrócenia zajęć w szkołach.

Komunikaty dotyczące terminów wznowienia zajęć dostępne na stronie:

https://www.gov.pl/web/edukacja  

Przydatne informacje